Pensioen 1-2-3
Hoe bouwt u pensioen op?

U bouwt op drie manieren pensioen op:
A. AOW: dit pensioen krijgt u van de overheid als u in Nederland gewoond of gewerkt hebt. Op www.svb.nl leest u meer over de AOW.
B. Pensioen bij SPOA. U bouwt dit pensioen op via uw werk als apotheker in een openbare apotheek. Hierover gaat dit Pensioen 1-2-3.
C. Pensioen dat u zelf regelt. Bijvoorbeeld met een lijfrente of banksparen.

Ieder jaar bouwt u een stukje van uw pensioen op. Het pensioen dat u zo opbouwt, is de optelsom van al die stukjes. Vanaf uw pensioendatum ontvangt u dit pensioen zolang u leeft. Dit heet een middelloonregeling.

U bouwt jaarlijks een deel van uw uiteindelijke pensioen op. Dat doet u niet over uw hele inkomen. Er geldt een maximum inkomen van € 109,606,00 op fulltime basis. Over € 18.745,00 bouwt u in 2025 geen pensioen op. Dit 'drempelbedrag' ook wel 'franchise' genoemd compenseert voor het feit dat u later een AOW-uitkering ontvangt. Over het bruto inkomen min de franchise bouwt u jaarlijks in principe 1,30 % aan pensioen op. In 2025 bouwt u 1,30 % aan ouderdomspensioen op. Daarnaast is er een vaste jaarlijkse indexatie van 1,5 % tot de pensioenrichtleeftijd.

U ontvangt elk kwartaal een nota van ons. Als apotheker in een openbare apotheek bent u zelf verantwoordelijk voor de betaling hiervan.